Mini ogródek w Bielanach Wrocławskich

Ogródek przy nowym mieszkaniu w bloku na Bielanach wrocławskich,
którego właścicielami jest młode małżeństwo.

Rozmiar i położenie ogródka na stropie garażu podziemnego ograniczał możliwości projektowe i wykonawcze.
Warstwa ziemi miała tylko 40 cm i była bardzo słabej jakości (potocznie nazywana ziemią deweloperską – duża zawartość śmieci i gruzu).
Ziemia została wymieniona na humus pierwszej klasy.
Cienka warstwa gleby pozwoliła ukorzenić się trawnikowi z rolki, a inna roślinność, która korzeni się głębiej musiała zostać posadzona w donicach. Zostały one zrobione na zamówienie- dobieraliśmy kolor, wielkość i fakturę.

Donice, w których posadzony jest bambus, trzmielina i kosówka oraz opaski wzdłuż ogródka gdzie posadzone są różnego rodzaju trawy wypełniliśmy białym otoczakiem greckim.Kamień świetnie wpasowuje się w kolorystykę elewacji, ogrodzenia i donic.

Rośliny wybrane do tego ogródka są praktycznie bezobsługowe i dzięki temu właściciele nie muszą martwić się częstą pielęgnacją oraz cieszą się zielonym ogrodem o każdej porze roku.Dojście z tarasu do bramki ułożone zostało z
płyt betonu architektonicznego, kolorystycznie świetnie pasujących do nowoczesnego stylu ogródka.

Oświetlenie zaprojektowane i założone przed pracami ziemnymi nadało ogródkowi drugie życie po zachodzie słońca.
Młodzi właściciele zabiegali o doświetlenie ogródka, ponieważ odpoczywają w
nim również po zmroku.

Niejednokrotnie niewielka powierzchnia ogrodu i inne niedogodności zniechęcają klientów do podjęcia prac nad ich ogrodami, jednak późniejsze efekty i zadowolenie z kawałka zadbanego, funkcjonalnego terenu zielonego przy domu utwierdza ich w przekonaniu, że było warto zacząć działać.

Projekt i wykonanie Ogród Miejski

Komentarze są zamknięte.